This is the current climate summary for station/object DB0TBG. Daily values are determined by calculating the stations local timezone. If no readings are displayed in any of the tables below it means there has not been enough weather information collected for that period.
| Today's Weather | |
|---|---|
| High Temperature | 28.33° C |
| Low Temperature | 14.44° C |
| Average Temperature | 21.1° C |
| Rain: | 0 mm |
| Wind (Gust): | 0 m/s (0 m/s) |
| Highest Pressure: | 988 mm |
| Lowest Pressure | 981 mm |
| Yesterday's Weather | |
|---|---|
| High Temperature | 25° C |
| Low Temperature | 13.89° C |
| Average Temperature | 19.54° C |
| Rain: | 0 mm |
| Wind (Gust): | 0 m/s (0 m/s) |
| Highest Pressure: | 990 mm |
| Lowest Pressure | 987 mm |
| Weather for the Past Week | Today | Yesterday | Sat May 23 | Fri May 22 | Thu May 21 | Wed May 20 | Tue May 19 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| High Temperature | 28.33° C | 25° C | 28.89° C | 27.78° C | 23.33° C | 20.56° C | 21.11° C |
| Low Temperature | 14.44° C | 13.89° C | 15.56° C | 14.44° C | 11.67° C | 11.67° C | 12.78° C |
| Average Temperature | 21.1° C | 19.54° C | 21.22° C | 20.82° C | 17.83° C | 15.68° C | 14.99° C |
| Rain: | 0 mm | 0 mm | 0 mm | 0 mm | 0 mm | 2.03 mm | 1.02 mm |
| Wind: | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s |
| Wind Gust: | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s | 0 m/s |
| Highest Pressure: | 988 mm | 990 mm | 987 mm | 985 mm | 986 mm | 985 mm | 982 mm |
| Lowest Pressure | 981 mm | 987 mm | 984 mm | 984 mm | 985 mm | 982 mm | 975 mm |
Link directly to this page:
RX
Time Travel Active